Mirror - Side View - Oval - Red - Left
Features
- Standard and metric mounting hardware included
- Heavy-duty stainless steel internal pivot hardware
- Mirror head and stem forged from billet aluminum
- Laser engraved Arlen Ness® logo
- Clean universal styling
Specs
| Material | Aluminum |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Shape | Oval |
| Mirror Head Width | 5.83" |
| Stem Length | 4.03" |
| Color/Finish | Anodized |
| Mirror Curvature | Convex |
| Mirror Head Height | 2.92" |
| Mounting Position | Left |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Screw-In |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Anodized
Material Aluminum