10 Gauge Floorboards - Driver - Chrome
Features
- Lightweight and see-through designs with machined accent cuts on top and sides of board
- Machined from forged billet aluminum
- Driver board features three mounting locations and for up to 3" of adjustability
- Longer than stock for extra foot room and added comfort
- Includes all mounting hardware
- Models w/ passenger footpegs will require the use of OEM accessory floorboard mounts.
Specs
| Length | 18" |
| Material | Billet Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Application | Driver |
| Thickness | 1" |
| Width | 14.5 cm |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Pair |
| Model | 10 Gauge |
| Product Name | Floorboards |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2022 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2022 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2023 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2023 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLI Hydra-Glide Revival |
| 2025 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy Gray Ghost |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 14.5 cm
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum