MX Driver Floorboards - Black
Features
- MX floorboards feature a detailed cut through design with integrated rubber inserts for excellent foot traction
- CNC machined from a solid block of billet aluminum
- Rubber inserts offer foot traction and protect the finish of the aluminum floorboard, replaceable
- Extended length for added foot room and comfort
- Models with passenger footpegs will require the use of OEM accessory floorboard mounts.
Specs
| Application | Driver |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Floorboard |
| Length | 45.5 cm |
| Thickness | 25 mm |
| Width | 14.5 cm |
| Base Color | Black |
| Riding Style | Street |
| Units | Pair |
| Finish | Anodized |
| Material | Rubber |
| Model | MX |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2018 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2019 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2022 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2022 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2023 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2023 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2024 | Harley-Davidson | FLI Hydra-Glide Revival |
| 2025 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy Gray Ghost |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 14.5 cm
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Black
Material Rubber