1-3/4" Slimline Handlebar Risers - Polished
Features
- Investment-cast stainless steel construction
- Fit bars with 1" diameter in clamping area
- Bottom clamps accept stock 1/2" x 13 mounting hardware
- 5/16"-18 stainless steel Allen cap handlebar clamp screws
Specs
| Model | Slimline |
| Pullback | 0 mm |
| Units | Pair |
| Finish | Polished |
| Clamping Diameter | 1" |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Type | Handlebar |
| Color/Finish | Polished |
| Base Color | Silver |
| Style | Straight |
| Rise | 1-3/4" |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Polished
Color/Finish Polished
Material Stainless Steel