Not Compatible with factory saddle bags and brackets.
Features
- Classic styled, one-piece sissy bar
- Sturdy, TIG-welded steel construction
- Mounts to outside of fender rails for easy installation and removal
- Includes compact black vinyl pad (measures 6" W x 3-1/4" H)
Specs
| Pad Height | 3-1/4" |
| Height | 40" |
| Material | Steel |
| Type | Fender Rail |
| Color/Finish | Powder-Coated |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Product Name | Sissy Bar |
| Pad Width | 15.2 cm |
| Style | Stupid Tall |
Product Videos
Custom Field
Type Fender Rail
Color/Finish Powder-Coated
Material Steel