1" Narrow Bottom Ape Hanger Handlebar - 12" - Black
Features
- High-quality steel tubing with 3-1/2" on-center knurling
- Slotted and drilled for internal wiring, not notched for Throttle-By-Wire applications
- Narrow Apes feature a narrow center/tapered design for a great new look on narrow glide front ends
Specs
| End Rise | 12" |
| Width | 33" |
| Base Color | Black |
| Clamping Width | 3-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Rise | 12" |
| Color/Finish | Gloss |
| Height | 12" |
| Material | Steel |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Narrow |
| Units | Each |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 7" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Finish | Gloss |
| Center Width | 4-1/4" |
| Clamping Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Width 33"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel