Weekday™ 2-Up - XL - Double Diamond with Charcoal Stitch - FL '08-'23
Features
- The natural leather inserts are able to breathe while the vinyl sides keep their shape in the high-stress points
- Low profile in the driver's portion, this 2-up seat has a substantial pillion seat for the passenger
- Made in the U.S.A.
Specs
| Decoration | Double Diamond |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Weekday XL |
| Base Color | Black |
| Driver Seat Width | 13" |
| Material | Leather |
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Rear Seat Width | 10-1/4" |
| Features | Low Profile |
| Overall Seat Length | 31" |
| Stitching | Gray Stitching |
| Driver Seat Length | 17-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black
Material Leather