Will not fit bikes with saddlebag guards.
Features
- The 2-up for daily use
- Designed with a passenger in mind, this 2-up seat offers the clean looks of a solo with some cushion for a passenger
- The seat base hugs the frame while maintaining the width of the fender
- The covers are constructed using high-quality leather inserts and top-grade vinyl sides
- Made in the USA
Specs
| Driver Seat Width | 13" |
| Features | Airhawk Passenger |
| Fits Tank Size | Standard |
| Rear Seat Length | 12" |
| Rear Seat Width | 10" |
| Base Color | Black |
| Fill Material | Foam |
| Stitching | Gray Stitching |
| Decoration | Double Diamond |
| Model | Weekday™ |
| Material | Vinyl |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Driver Seat Length | 14-1/2" |
| Type | 2-Up Seat |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black
Material Vinyl