Headlight with Visor- H-4 - 5-3/4" - Chrome
Features
- Bottom-mount with a blue high beam indicator light
- Comes with a 12 V 55/60 W H4 halogen bulb and mounting block
Specs
| Lens Diameter | 5-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Watts | 60 W |
| Bulb Type | Halogen |
| Filament/Function | Dual |
| Volts | 12 V |
| Lens Color | Clear |
| Mounting Position | Bottom |
| Number of Bulbs | 1 |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Product Name | Headlight |
| Shape | Round |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Bottom