1" T-Bar - Dimpled - Straight - 8" - Black
Features
- Steel tubing in a variety of finishes
- Wide variety of bends so you get that just-right fit and feel
- Made in the U.S.A.
Specs
| Units | Each |
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Style | Dimpled |
| Material | Steel |
| Finish | Gloss |
| Color/Finish | Gloss |
| Width | 23-1/2" |
| Center Width | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 0" |
| End Rise | 8-1/2" |
| Base Color | Black |
| Type/Bend | T-Bar |
Product Videos
Custom Field
Width 23-1/2"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel