Taillight - LED - Thin Cateye
Features
- Shines brighter than standard taillights but draws less current
- Dual-function design
- 1-5/16" stud centers
- Not DOT compliant
Specs
| Mounting Position | Rear |
| Filament/Function | Dual |
| Height | 1-1/4" |
| Housing Color | Chrome |
| Length | 1-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Taillight Assembly |
| Lens Color | Red |
| Style | Cat-Eye |
| Width | 6-1/4" |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 0 | Harley-Davidson | Custom |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 6-1/4"
Mounting Position Rear