Mirror - Side View - Teardrop - Chrome - Curved/Long Stem - Each
Features
- Mirror head features plain glass
- Includes mounting hardware
- Requires mirror adapter.
- Universal fit.
- Exceptional design by Tank Tuff Cycles only available from Drag Specialties.
Specs
| Material | Aluminum |
| Stem Length | 4-1/2" |
| Mounting Position | Left |
| Color/Finish | Chrome |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Shape | Teardrop |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Head Height | 3" |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mounting Style | Screw-In |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Aluminum