Rectangular Market Light - Dual Filament - Amber/Red
Features
- Feature precision die-cast, one-piece chrome housings
- Comes with amber lens installed and an extra red lens in the package
- U.S. Patent #4,420,803.
- DES. Patent #D276,468.
- Not DOT Complaint
Specs
| Lens Color | Amber |
| Riding Style | Street |
| Shape | Rectangular |
| Bulb Type | Incandescent |
| Units | Each |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| LED/Light Color | White |
| Mounting Position | Front |
| Product Name | Marker Light |
| Height | 1-7/8" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Filament/Function | Dual |
| Length | 2-1/2" |
| Width | 2-3/8" |
Product Videos
Custom Field
Width 2-3/8"
Mounting Position Front