Handlebar Riser & Top Clamp Kit - 4" - Big Buffalo - Black
Features
- Sold as a kit of two risers, one-piece top clamp and all necessary hardware
- Tapped for 1/2"-13 bolts
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Black |
| Rise | 4" |
| Features | Includes Clamp |
| Style | Straight |
| Units | Set |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Model | Big Buffalo |
| Clamping Diameter | 1-1/2" |
| Type | Handlebar |
| Finish | Gloss |
| Color/Finish | Gloss |
| Pullback | 0" |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Billet Aluminum