DOT and ECE compliant.
Features
- Includes H3 12 V 55 W bulb
Specs
| Fits Bulb Socket | H3 |
| Overall Diameter | 4-1/2" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Watts | 55 W |
| Mounting Style | Stud Mount |
| Bulb Type | Halogen |
| Volts | 12 V |
| Product Name | Spotlight |
| Shape | Round |
| Number of Bulbs | 1 |
| Housing/Stem Color | Black |
| Lens Color | Clear |