Turn Signal - 1157 - Front - Gloss Black
Features
- Die-cast, chrome-plated with 2-3/8" diameter lenses
- Signals come with clear and smoke lenses
- Mounts with solid 5/16" bolt and separate wire exit
Specs
| Bulb Type | Incandescent |
| Lens Diameter | 2-3/8" |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Lens Color | Clear |
| Mounting Position | Front |
| Shape | Bullet |
| Volts | 12 V |
| For Make | Universal |
| Housing/Stem Color | Black |
| LED/Light Color | Amber |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Fits Bulb Socket | 1157 |
| Number of Bulbs | 1 |
| Overall Diameter | 2-3/8" |
| Filament/Function | Dual |
| Product Name | Turn Signal |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front