1" Handlebar - Buckhorn - Chrome
Features
- Popular bends made from high-strength carbon steel
- Verify handlebar dimensions before ordering
Specs
| Center Width | 8-1/2" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Type/Bend | Buckhorn |
| Width | 33" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Style | Standard |
| Base Color | Silver |
| End Rise | 7" |
| Pullback/Sweep | 7-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 33"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel