Mirror - Side View - Chopper/Rectangle - Standard Stem - Each - Universal
Features
- Mirror is fully adjustable
- Stamped steel
- In order to be mounted on metric motorcycles part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
Specs
| Product Name | Mirror |
| Color/Finish | Chrome |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Height | 2" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Right |
| Material | Steel |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Style | Universal |
| Stem Length | 5" |
| Type | Side View |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Right
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Steel