Folding Ramp
Features
- Arched ramps fold in half for easy transporting and storage
- Rubber surface on tongue helps keep ramp in place
- Secure strap included
- Do not ride ATV/UTV on ramp at any time.
Specs
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Weight | 27 lb |
| Color/Finish | Unfinished |
| Type | Folding |
| Product Name | Ramp |
| Width | 11" |
| Load Capacity | 1200 lb |
| Style | Arched |
| Finish | Unfinished |
| Length | 89" |
| Material | Aluminum |
Product Videos
Custom Field
Width 11"
Type Folding
Finish Unfinished
Color/Finish Unfinished
Material Aluminum