For required Monokey, Monokey HD aluminum, or Monokey rapid release mounting hardware see pages 147-153 of the '22 Street catalog.
Features
- Constructed of reinforcement polypropylene and aluminum panels
- Rugged style that resists weathering
- Waterproof, lockable case
- Can be used as a top or side cases
- Enough room for two full-face helmets
Specs
| Color/Finish | Matte |
| Height | 16-1/4" |
| Width | 12-1/2" |
| Base Color | Black |
| Finish | Powder-Coated |
| Volume | 46 liter |
| Material | Polypropylene |
| Product Name | Side Case |
| Length | 20-3/4" |
| Depth | 20-3/4" |
| Model | Trekker |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 12-1/2"
Base Color Black
Finish Powder-Coated
Color/Finish Matte
Material Polypropylene