Handlebar - 1-1/2" Strip - 10" - Gloss Black
Features
- Requires special risers and clamps
- Polished welds
- Slotted for internal wiring
- Notched for electronic throttle
- Made in the USA
- Works with OEM heated grips.
Specs
| Color/Finish | Black |
| Features | Accepts Heated Grips |
| Material | Steel |
| Center Width | 9" |
| Type/Bend | Ape Hanger |
| End Rise | 10" |
| Product Name | Handlebar |
| Controls Diameter | 1" |
| Base Color | Black |
| Clamping Diameter | 1-1/2" |
| Pullback/Sweep | 5" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Handlebar Diameter | 1-1/2" |
| Finish | Gloss |
| Height | 11" |
| Rise | 11" |
| Width | 32" |
Product Videos
Custom Field
Width 32"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel