1-1/4" Blackline Club Handlebar - 9" - Black
Features
- Handlebars mount using stock hardware
- Slotted for internal wiring
- Made in the U.S.A.
Specs
| Material | Steel |
| Features | Pre-Drilled |
| Width | 28" |
| Base Color | Black |
| Finish | Gloss |
| Center Width | 5-1/2" |
| Type/Bend | T-Bar |
| Units | Each |
| End Rise | 8-1/2" |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Pullback/Sweep | 3-1/2" |
| Style | Standard |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
| 2012 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
| 2013 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 28"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel