1" Speed Cafe Handlebar - Speed Up - Black
Features
- Cafe-style handlebars with unique look and more aggressive riding position
- Come with billet end caps
- Slotted for internal wiring
- Fit 3-1/2" on-center risers
- Made in the USA
Specs
| Clamping Width | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Speed Up |
| Finish | Gloss |
| Width | 29-1/4" |
| Clamping Diameter | 1" |
| End Rise | 3" |
| Product Name | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Pullback/Sweep | 4-1/2" |
| Units | Each |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Internal Wiring |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Height | 3" |
| Style | Universal |
| Base Color | Black |
| Center Width | 5" |
| Color/Finish | Gloss |
Product Videos
Custom Field
Width 29-1/4"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Aluminum