1-1/4" Strip Handlebar - Strip - Fat Bobber - 12" Rise - Black
Features
- Polished welds
- Slotted for internal or external wiring
- Compatible with hydraulic clutch
- Work with heated grips
- Offer a clean line of sight to the stock mirrors
- Made in the USA
Specs
| Features | Pre-Drilled |
| Height | 12" |
| Material | Steel |
| Type/Bend | Fat Bobber |
| Center Width | 9" |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter | 1" |
| Rise | 12" |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Handlebar |
| Base Color | Black |
| Finish | Gloss |
| Width | 32" |
| End Rise | 12" |
| Pullback/Sweep | 5" |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2008 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2008 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2009 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2009 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2010 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2010 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2010 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2010 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2011 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2011 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2011 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2011 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2012 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2012 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2012 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2012 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2013 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2013 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2013 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2013 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2013 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2014 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2014 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2014 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2014 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2014 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2015 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2015 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2015 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2015 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2015 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
| 2016 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2016 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2016 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2017 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2017 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
| 2017 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2017 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2017 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 32"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel