Fits FLH, FLST and most 7” headlight housings.
Features
- Snake Eye LED headlamp w/amber LED turn signals & running lights
- Includes control module that allows run/turn function
- Convex glass lens and mirrored plastic reflector
- 17 LED bulbs per side
- Not equipped with aiming dots
Specs
| Number of Bulbs | 1 |
| Volts | 12 V |
| Watts | 30 W |
| Lens Diameter | 7" |
| Riding Style | Street |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Glass |
| Type | Headlight |
| Units | Kit |
| Bulb Type | LED |
| LED/Light Color | White |
| Lens Color | Clear |
| Mounting Position | Fork |
| Product Name | Headlamp/Turn Signal Kit |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Fork
Type Headlight