HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Width | 1-29/32" |
| Units | Set of 2 |
| Length | 4-41/64" |
| Material | Copper Alloy |
| Product Name | Brake Pad |
| Thickness | 9/32" |
| Style | FA-HH Series |
| Type | Sintered Metal |
| Riding Style | Street |
| Mounting Position | Front |
Product Videos
Custom Field
Width 1-29/32"
Mounting Position Front
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy