HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Material | Copper Alloy |
| Units | Set of 2 |
| Type | Sintered Metal |
| Product Name | Brake Pad |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 7/16" |
| Mounting Position | Front |
| Width | 45,5 mm (1-25/32") |
| Length | 102 mm |
| Style | FA-HH Series |
Product Videos
Custom Field
Width 45,5 mm (1-25/32")
Mounting Position Front
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy