HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Length | 3-27/32" |
| Material | Copper Alloy |
| Mounting Position | Rear Right |
| Riding Style | Street |
| Units | Set of 2 |
| Type | Sintered Metal |
| Thickness | 8 mm |
| Width | 2-33/64" |
| Product Name | Brake Pad |
| Style | FA-HH Series |
Product Videos
Custom Field
Width 2-33/64"
Mounting Position Rear Right
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy