HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Product Name | Brake Pad |
| Thickness | 17/64" |
| Width | 49,5 mm |
| Material | Copper Alloy |
| Units | Set of 2 |
| Length | 1-15/16" |
| Mounting Position | Rear Left |
| Riding Style | Street |
| Type | Sintered Metal |
| Style | FA-HH Series |
Product Videos
Custom Field
Width 49,5 mm
Mounting Position Rear Left
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy