HH Brake Pads
Features
- Feature a friction rating of HH, the highest in the industry
- Last twice as long as organic shoes and provides maximum brake effect
Specs
| Mounting Position | Front |
| Width | 63 mm |
| Material | Copper Alloy |
| Riding Style | Street |
| Units | Set of 2 |
| Product Name | Brake Pad |
| Type | Sintered Metal |
| Length | 2-3/8" |
| Thickness | 1/2" |
| Style | FA-HH Series |
Product Videos
Custom Field
Width 63 mm
Mounting Position Front
Type Sintered Metal
Material Copper Alloy