Can also be used as a replacement for Baron (BAK) Big Air Kit that take a teardrop 2-1/4" filter.
Replacement air filter for RK Series air cleaners.
Features
- High air flow filter media provides exceptional filtration
- Designed to boost horsepower and rate of acceleration
- Washable and reusable
- Made in the USA
Specs
| Length | 9.69" |
| Riding Style | Street |
| Width | 6.26" |
| Base Color | Red |
| Model | RK Series |
| Color/Finish | Red |
| Filter Shape | Teardrop |
| Units | Each |
| Type | Custom |
| Filter Height | 2.188" |
| Filter Media Material | Cotton Gauze |
| Flange Position | None |
| Product Name | Air Filter |
Product Videos
Custom Field
Width 6.26"
Type Custom
Base Color Red
Color/Finish Red