Valve Guide - Exhaust - 0.4750" OD - M8
Features
- Precision-machined
- Guides can be easily reamed with a battery-operated or electric drill and finished with a high-quality ball hone
- Shouldered for a positive stop for easy installation and best performance
- Made in the USA
Specs
| Inside Diameter | 0.2342" |
| Outside Diameter | 0.4750" |
| Size | Standard |
| Style | Special Shouldered |
| Application | Exhaust |
| Length | 1.655" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Manganese-Bronze |
| Product Name | Valve Guide |
Product Videos
Custom Field
Material Manganese-Bronze