MC615R Air Lift - Blue
Features
- CE-approved covered dual pedals reduce chance of accidental actuation
- Automatic safety locks and loading ramp included
- Lowered height is 7-1/2"
Specs
| Product Name | Lift |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Maximum Height | 35" |
| Load Capacity | 1000 lb |
| Platform Length | 84" |
| Lift Control | Electronic Foot Control |
| Lift Method | Pneumatic (Air) |
| Model | MC615R |
| Color/Finish | Blue |
| Platform Width | 24" |
Product Videos
Custom Field
Color/Finish Blue