MC655R Hydraulic Lift - Black/Orange
Features
- Loading ramp and hand-held remote control included
- Five-position safety locking system for extra safety
- Lowers to a minimum height of 7.5"
- Front and rear drop panels
- One-ton capacity
Specs
| Color/Finish | Orange |
| Model | MC655R |
| Riding Style | Off-Road |
| Lift Control | Electronic Hand Control |
| Maximum Height | 48" |
| Platform Length | 86-1/2" |
| Product Name | Lift |
| Platform Width | 29-1/2" |
| Lift Method | Hydraulic |
| Load Capacity | 2000 lb |
| Units | Each |
| Type | Standard |
Product Videos
Custom Field
Type Standard
Color/Finish Orange