Performance Handlebar - High - Black
Features
- Aggressive performance design inspired by classic H-D aesthetics
- Optimal width provides excellent control and stability
- Enjoy a more responsive ride with minimal pullback
- '23+ applications require use of 1" LA Choppers riser kit.
Specs
| End Rise | 4-1/2" |
| Finish | Polished |
| Material | Steel |
| Base Color | Black |
| Rise | 4-1/2" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Color/Finish | Polished |
| Controls Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Type/Bend | Performance |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Height | 4-1/2" |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 2-3/8" |
| Width | 29-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 29-1/2"
Base Color Black
Finish Polished
Color/Finish Polished
Material Steel