1-1/4" Twin Peak Challenger Handlebar - 10" - Chrome
Features
- Designed for internal wiring
- Mitered top for an aggressive look
- 1-1/4" diameter bar looks stout installed
- Made in the USA
Specs
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Features | Slotted |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Controls Diameter | 1" |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Height | 10" |
| Product Name | Handlebar |
| Type/Bend | Twin Peaks |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020 | Indian | Challenger |
| 2020 | Indian | Challenger Dark Horse |
| 2020 | Indian | Challenger Limited |
| 2021 | Indian | Challenger |
| 2021 | Indian | Challenger Dark Horse |
| 2021 | Indian | Challenger Limited |
| 2022 | Indian | Challenger |
| 2022 | Indian | Challenger Dark Horse |
| 2022 | Indian | Challenger Limited |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel