Solid Handlebar Riser & Top Clamp Kit - 1-1/2" - Black
Features
- Fit handlebars with 1" clamping area
- CNC-machined from billet aluminum
- Risers are drilled and tapped for 1/2"-13 mounting bolts (sold separately)
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Black |
| Rise | 1-1/2" |
| Material | Billet Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Clamping Diameter | 1" |
| Type | Handlebar |
| Product Name | Riser |
| Units | Set |
| Color/Finish | Gloss |
| Pullback | 0" |
| Finish | Gloss |
| Style | Straight |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Billet Aluminum