Shooter Plastic - Solar
Features
- Exact replacement plastic is a low-cost alternative to replace worn or damaged Memphis Shades
- A great way to change the colors of your favorite fairing or to replace a damaged unit
- Made of Lucite® for excellent clarity and weather resistance
- Mounts using your existing Memphis Shades hardware; replacement plastic does NOT include hardware
- Made in the U.S.A.
Specs
| Material | Lucite |
| Color/Finish | Gray |
| Height | 14" |
| Width | 19" |
| Headlight Cutout Diameter | 7" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Model | The Shooter |
| Mounting Style | Handlebar Mount |
| Product Name | Windshield |
| Type | Cruiser |
Product Videos
Custom Field
Width 19"
Type Cruiser
Color/Finish Gray
Material Lucite