Demon Replacement Plastic - Clear
Features
- Exact replacement plastic is a low-cost alternative to replace worn or damaged Memphis Shades
- A great way to change the colors of your favorite fairing or to replace a damaged unit
- Made of Lucite® for excellent clarity and weather resistance
- Mounts using your existing Memphis Shades hardware; replacement plastic does NOT include hardware
- Made in the U.S.A.
Specs
| Color/Finish | Clear |
| Product Name | Windshield |
| Type | Cruiser |
| Model | Demon |
| Mounting Style | Handlebar Mount |
| Height | 18" |
| Material | Lucite |
| Headlight Cutout Diameter | 7" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Width | 21" |
Product Videos
Custom Field
Width 21"
Type Cruiser
Color/Finish Clear
Material Lucite