A-Bax Precision Mikuni-Style Slot Head (SJ Prefix) Main Jets - #150 - 4-Pack
Features
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
Specs
| Length | 0.35" |
| Product Name | Jet |
| Riding Style | Off-Road |
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter | 8.00 mm |
| Material | Brass |
| Type | Main |
| Units | 4 Pack |
| Features | Thread pitch M5 x 0.75 |
| Head Type | Slotted |
| Thread Length | 5.00 mm |
| Model | A-Bax Precision |
| Head Length | 4.00 mm |
| Base Color | Gold |
| Jet Size | 150 |
Product Videos
Custom Field
Type Main
Base Color Gold
Color/Finish Gold
Material Brass