A-Bax Precision Mikuni-Style Hex Head (HJ Prefix) Main Jets - #175 - 4-Pack
Features
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
Specs
| Color/Finish | Gold |
| Material | Brass |
| Riding Style | Street |
| Head Type | Hex Head |
| Length | 11,50 mm (0,45") |
| Thread Length | 5.00 mm |
| Jet Size | 175 |
| Product Name | Jet |
| Base Color | Gold |
| Head Length | 6.50 mm |
| Model | A-Bax Precision |
| Type | Main |
| Units | 4 Pack |
| Head Diameter | 6.00 mm |
Product Videos
Custom Field
Type Main
Base Color Gold
Color/Finish Gold
Material Brass