Regal Wide Touring Seat - '97-'07
Features
- Nose is narrower than stock; allows for optimum rider comfort and less knee bend
- These touring seats are the ultimate in design and cushioning
- Top covering made of highest-quality expanded vinyl
- Made in the U.S.A.
Specs
| Cover Material | Vinyl |
| Decoration | Stitched |
| Rear Seat Width | 14" |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Driver Seat Length | 15-1/2" |
| Fill Material | Foam |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Overall Seat Length | 31" |
| Driver Seat Width | 17" |
| Rear Seat Length | 15-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black