Wide Studded Solo Seat - XL '96-'03
Features
- Built-in steel wings firmly support the entire width of the bucket
- Top covering made of highest-quality expanded vinyl
- Made in the U.S.A.
Specs
| Cover Material | Vinyl |
| Decoration | Skirt |
| Overall Seat Length | 16" |
| Driver Seat Length | 14" |
| Model | Vintage |
| Type | Solo Seat |
| Driver Seat Width | 15" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black