Solo Seat - No Studs - Dyna '06-'17
Features
- Feature a precisely molded proprietary foam that contours to the shapes and angles needed for optimal cruising comfort
- Constructed of marine-grade fiberglass for a secure install and long-term durability
- Provide quality comfort and design
- Made in the USA
Specs
| Fill Material | Foam |
| Overall Seat Length | 19" |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Length | 16" |
| Features | without Backrest |
| Decoration | Plain |
| Riding Style | Street |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Type | Solo |
Product Videos
Custom Field
Type Solo
Base Color Black