On models with a 2.1 gallon tank, there will be a gap at the nose of the seat.
Features
- Front bucket is trimmed with a functional skirt that comes down over the frame and fender for a clean, uninterrupted look
- Vintage cover is made from highest quality expanded vinyl
- Passenger seat angles forward to support the rider's back
- Built on a single-piece steel base that fits like stock
- Made in the U.S.A.
Specs
| Type | One-Piece |
| Driver Seat Width | 14-1/2" |
| Overall Seat Length | 28-1/4" |
| Units | Each |
| Driver Seat Length | 15" |
| Features | Naugahyde® Seat Cover |
| Product Name | Seat |
| Base Color | Black |
| Fits Tank Size | 12.5 liter Tank (3.3 US gal.) |
| Rear Seat Width | 10-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Cover Material | Vinyl Coated Fabric |
| Decoration | Smooth |
| Rear Seat Length | 13-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Type One-Piece
Base Color Black