Solo Seat - No Studs - XL '04-'21
Features
- Feature a precisely molded proprietary foam that contours to the shapes and angles needed for optimal cruising comfort
- Constructed of marine-grade fiberglass for a secure install and long-term durability
- Provide quality comfort and design
- Made in the USA
Specs
| Overall Seat Length | 21" |
| Driver Seat Length | 15-1/4" |
| Driver Seat Width | 12-1/2" |
| Product Name | Seat |
| Type | Solo |
| Decoration | Plain |
| Features | without Backrest |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Fill Material | Foam |
| Fits Tank Size | 12.5 liter Tank (3.3 US gal.) |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Type Solo
Base Color Black