FLSTN requires removal of rear rack and seat rail.
Features
- Detailed stitch work in the highly durable, synthetic glove leather cover
- Seat design lets you ride low and still be comfortable
- Made in the U.S.A.
Specs
| Type | Solo Seat |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Synthetic Leather |
| Overall Seat Length | 19" |
| Riding Style | Street |
| Model | Tripper™ |
| Decoration | Plain |
| Driver Seat Length | 17" |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 12" |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black