Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Designed by Kodlin
- Seat features panels of Alcantara® for luxurious texture, a suede-like appearance and extreme durability
- Seat base is steel construction
- Places the rider slightly lower and further back compared to stock
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Black |
| Rear Seat Length | 11" |
| Type | 2-Up Seat |
| Driver Seat Width | 12-1/4" |
| Fill Material | Foam |
| Cover Material | Alcantara® |
| Product Name | Seat |
| Overall Seat Length | 31-1/4" |
| Rear Seat Width | 7-1/2" |
| Driver Seat Length | 19-7/8" |
| Model | Kodlin Signature Series |
| Material | Leather |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black
Material Leather