Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Innovative hidden installation system means there are no visible bolts or brackets once the seat is installed
- Exclusive controlled-density formula, precision-molded seat padding
- Expanded vinyl seat material with single-stitch diamond pattern
- Matching rear fender bib available separately
- One-of-a-kind design gives a low, clean look
- Seat base is 3/16" marine-grade fiberglass
- Made in the U.S.A.
Specs
| Decoration | Stitched |
| Model | Dave Perewitz Signature Series |
| Type | Solo Seat |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Cover Material | Vinyl |
| Overall Seat Length | 23-1/2" |
| Driver Seat Length | 19-1/2" |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 12" |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black