Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Top covering made of highest-quality expanded vinyl and baseplate is marine-grade fiberglass
- Front seat sets the driver back approximately 1.75" compared to the stock seat
- These touring seats are the ultimate in design and cushioning
- Optional driver and passenger backrests available separately
- Made in the USA
Specs
| Driver Seat Width | 19" |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Units | Each |
| Decoration | Stitched |
| Rear Seat Width | 14" |
| Product Name | Seat |
| Overall Seat Length | 31" |
| Riding Style | Street |
| Driver Seat Length | 17-1/2" |
| Rear Seat Length | 13-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black